Untitled Document

ALAN ADI ( DOMAIN ) TESCİLİ

.com
.org
.net
com.tr
org.tr
Transfer

.com
.org
.net
Yönlendirme

.com.tr
.org.tr
.net.tr
Yönlendirme
15 $/1yıl
40TL/1yıl
Ücretsiz
Ücretsiz
20TL/1yıl
Not : Fiyatlar 1 yıllık döneme aittir. Bir sonraki dönem için tekrar kayıt yenileme yapılır ve yine aynı ücret ödenir.

Yeni Başvuru :

com, net, org tescili :

com, net, org uzantılı alan adı tescilleri için her hangi bir belge istenmez.

Başvurunuzu yapıp ve ödemenizi Turkoglu.net hesaplarına yaptıktan sonra Tescil İşleminiz bir saat içinde tamamlanır ve tarafınıza Teknik Dökümanlar ve Taahhüt Belgesi gönderilir.

com.tr, org.tr tescili :

com.tr uzantılı alan adı tescili için Marka Tescil Belgesi veya Ticari Sicil Gazetesindeki ilanınızın fotokopisini bize göndermeniz yeterlidir.

Başvurunuzu yapıp ve ödemenizi Turkoglu.net hesaplarına yaptıktan sonra Tescil İşleminiz bir-iki gün içinde tamamlanır ve tarafınıza Teknik Dökümanlar ve Taahhüt Belgesi gönderilir.


Alan Adı ( Domain ) Kayıt Yenileme:

Kayıt Yenileme Nedir?
www.turkoglu.net gibi bir Alan Adınız olsun. Bu Alan Adınızın tescili ilk etapta 1 yıllık olarak yapılır. Örneğin 26/01/2007 tarihinde 1 yıllık tescili yapılmış olan bir Alan Adının 26/01/2008 de kaydı otomatik olarak silinecektir. Sitenizin kapanmaması ve e-postalarınızın kesintiye uğramaması için 26/01/2008 dan önce mutlaka kayıt yenileme işlemi yapmanız gerekir.

Alan Adı Kayıt Yenileme onayı için; kayıt süreniz dolmadan 15 gün önce tarafınıza onay e-mail/faks aracılığıyla bildirim yapılır. Onayınızın alınması ve ödemenizi Türkoğlu Mühendislik' e yapmış olmanız halinde kaydınız 1 yıl uzatılır.

Arzu edilirse daha birkaç yıllık da kayıt yenileme yapabilirsiniz. 5 yıllık kayıt yenileme yaparsan 5$, 10 Yıllık kayıt yenileme yaparsanın 15$ kazancınız olur.

Alan Adı kayıt yenileme ücretleri ilk kayıt ücretleri ile aynıdır.


Alan Adı ( Domain ) Transferi :

Alan Adı Transferi Nedir?
Size ait olan bir Alan Adının, ilk kayıdını yaptığınız tescil firmasının hesabından , güvendiğiniz başka bir tescil işlemi yapan firmanın hesabına aktarılmasıdır.

Günümüzde kim olduğu belli olmayan, ne bir adresi , ne de bir telefonu bile olmayan , vergi yükümlülüğü, resmi kaydı olmayan kişiler sanal ortamda kendilerini bir firma gibi lanse edip bu işleri yapmaya çalışmaktadırlar. Bu tip kişilerce mağdur olmak istemiyorsanız, Alan Adınızı kime teslim ettiğinizi iyi bilmeniz gerekir.

Turkoglu.net ' birçok özel firmaların ve özel müşterilerimizin Alan Adları kayıtlı bulunmaktadır. Siz de Alan Adınızı Turkoglu.net' te transfer edin Alan Adınızı güvenceye alın.

Tranfer işlemi çok kolaydır. Siz karar verin ve bizi arayın (0 216 496 01 12) hemen Alan Adınızı transfer edelim.

Alan Adınızın transfer işlemi sonrasında, Alan Adınızın kayıt sürenize 1 yıl daha uzatılmış olacaktır ve sadece 1 yıllık uzatma ücreti olan 15$ + KDV yi ödeyeceksiniz. Bunun dışında başka bir ödeme yapmayacaksınız.

Alan Adı transferi işlemi ortalama 7 gün sürmektedir. Transfer işlemi Alan Adınızın kayıt süresi bitmeden en az 30 gün önce başlatılmalıdır.


Alan Adı ( Domain ) Yönlendirme:

Alan Adı Yönlendirme : Bir Alan Adının başka bir Alan Adına yönlendirilmesidir.

Örnek : www.bilgissayar.com 'a girildiğinde www.turkoglumuhendislik.com sitesinin açılması gibi.

com, org, net Alan Adları için yönlendirme ücreti alınmaz.

com.tr, org.tr domainleri için yıllık yönlendirme ücreti 20 TL + KDV dir.Alan Adı ( Domain ) Kayıt Düzenleme:

Alan Adınıza ait uluslararası formatta bilgiler mevcutur. Bu bilgeler ilk kayıt esnasında Turkoglu.net ait bilgilerle yapılır. Bu bilgileri kendinize ait bilgilerle değiştirmek için aşağıdaki formdan giriş yapınız. Giriş yapıp değişiklikleri gerçekleştirdikten sonra değişiklikleri kaydediniz.

 

Alan Adı
: ( Örnek : turkoglu.net )
Şifre
: (Turkoglu.net'ten İsteyiniz.)

Alan Adı şifrenizi daha önce almadıysanız veya şifrenizi kayıp ettiyseniz, yeni şifre almak için Turkoglu.net ile irtibat kurunuz. Bu şifre sadece Alan Adınız ile ilgili yetkili kişiye verilir. Aksi durumda antetli kağıda firma kaşesi kullanılarak Alan Adı Şifresi alabilmek için hazırlanmış olan bir dilekçe fakslamanız gerekmektedir.